Results For
4th Annual CKC Cider Run 5K

West Chester, PA 19380
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib  Name                    Sex Gender Place Age City               State Clock Time Chip Time Pace  Division Division      
                                                                                                            Place                  
===== ==== ======================= === ============ === ================== ===== ========== ========= ===== ======== ============= 
1     3957 Bret Kilefner           M   1            32  Glen Mills         PA    0:18:25.4  0:18:23.8 5:55  1        M Top Overall 
2     3936 Nick Geigle             M   2            34  West Chester       PA    0:18:38.3  0:18:37.1 6:00  1        M3039         
3     3873 Alexander March         M   3            36  West Chester       PA    0:20:35.2  0:20:32.9 6:37  2        M3039         
4     3907 Dan Walls               M   4            33  Newtown Square     PA    0:21:24.4  0:21:21.2 6:52  3        M3039         
5     3869 Jonathon Menasion       M   5            39  Downingtown        PA    0:21:37.2  0:21:34.7 6:57  4        M3039         
6     3918 Tim Gockenbach          M   6            13  Lincoln University PA    0:21:45.6  0:21:43.7 7:00  1        M1019         
7     3963 David Paolo             M   7            33  Glen Mills         PA    0:21:54.0  0:21:51.2 7:02  5        M3039         
8     3877 Ilea Thomas             F   1            41  Downingtown        PA    0:24:12.0  0:24:07.9 7:46  1        F Top Overall 
9     3920 Kristin Shiner          F   2            37  Coatesville        PA    0:24:36.3  0:24:33.9 7:54  1        F3039         
10    3883 B. Murphy               M   8            12  Downingtown        PA    0:24:36.5  0:24:31.1 7:53  2        M1019         
11    3911 Paul Harkins            M   9            38  West Chester       PA    0:24:40.4  0:24:37.0 7:55  6        M3039         
12    3932 V. Clamer               F   3            12  Downingtown        PA    0:24:49.6  0:24:48.5 7:59  1        F1019         
13    3901 E. Powenski             F   4            12  Glen Mills         PA    0:24:55.0  0:24:54.1 8:01  2        F1019         
14    3942 B. Christini            F   5            12  Collegeville       PA    0:24:55.2  0:24:53.8 8:01  3        F1019         
15    3905 Theresa Odgers          F   6            40  Coatesville        PA    0:25:00.7  0:24:55.6 8:01  1        F4049         
16    3921 Jack Garniewski         M   10           68  West Chester       PA    0:25:30.0  0:25:27.0 8:11  1        M6099         
17    3946 M. Collison             F   7            12  West Chester       PA    0:25:46.0  0:25:45.1 8:17  4        F1019         
18    3930 Milton Lopez            M   11           38  Coatesville        PA    0:25:46.7  0:25:44.9 8:17  7        M3039         
19    3898 A. Griffiths            F   8            11  Atglen             PA    0:25:54.0  0:25:46.7 8:18  5        F1019         
20    3960 Jessica Kelly           F   9            43  Downingtown        PA    0:26:00.8  0:25:57.5 8:21  2        F4049         
21    3980 Joe Bodalski            M   12           39  Media              PA    0:26:11.8  0:26:08.2 8:25  8        M3039         
22    3965 Wendy Lewis             F   10           48  Coatesville        PA    0:26:17.4  0:26:10.7 8:26  3        F4049         
23    3970 Leigh Walker            F   11           50  Downingtown        PA    0:26:18.4  0:26:15.5 8:27  1        F5059         
24    3997 Christian Wilburn       M   13           13  Coatesville        PA    0:26:27.5  0:26:23.9 8:30  3        M1019         
25    2010 Kristen Ladd            F   12           42  West Chester       PA    0:26:31.2  0:26:28.5 8:31  4        F4049         
26    3886 Keira Ollis             F   13           13  Coatesville        PA    0:26:35.0  0:26:33.1 8:33  6        F1019         
27    3897 Annalisa Griffiths      F   14           13  Atglen             PA    0:26:35.6  0:26:28.9 8:31  7        F1019         
28    3933 Rory Wells              F   15           13  West Grove         PA    0:26:37.9  0:26:36.0 8:34  8        F1019         
29    3902 Sarah Powenski          F   16           43  Glen Mills         PA    0:26:38.6  0:26:34.9 8:33  5        F4049         
30    3899 Bryan Griffiths         M   14           47  Atglen             PA    0:26:57.4  0:26:49.9 8:38  1        M4049         
31    3999 Sara Smyth              F   17           35  Berwyn             PA    0:26:59.2  0:26:53.3 8:39  2        F3039         
32    3875 S. Smith                F   18           12  Glenmoore          PA    0:27:00.0  0:26:58.8 8:41  9        F1019         
33    3876 C. Bayly                F   19           12  Glenmoore          PA    0:27:00.7  0:26:59.8 8:41  10       F1019         
34    3919 Kari Gallagher          F   20           33  Coatesville        PA    0:27:06.4  0:27:04.3 8:43  3        F3039         
35    3950 Amelia Desilets         F   21           13  King of Prussia    PA    0:27:15.5  0:27:13.9 8:46  11       F1019         
36    3998 Paul White              M   15           58  Downingtown        PA    0:27:25.1  0:27:21.0 8:48  1        M5059         
37    3990 Kathryn Rapp            F   22           32  Downingtown        PA    0:27:58.2  0:27:52.7 8:58  4        F3039         
38    3993 D. Esaka                F   23           12  Kennett Square     PA    0:28:07.6  0:28:05.7 9:03  12       F1019         
39    3914 Cati Scheifele          F   24           41  West Chester       PA    0:28:12.3  0:28:09.7 9:04  6        F4049         
40    3971 Chris Hutelmyer         M   16           31  Downingtown        PA    0:28:29.2  0:28:23.0 9:08  9        M3039         
41    3917 Josh Mitchell           M   17           46  West Chester       PA    0:28:29.7  0:28:26.4 9:09  2        M4049         
42    3882 Nicole Holden           F   25           32  Coatesville        PA    0:28:37.5  0:28:33.5 9:12  5        F3039         
43    3929 John Wood               M   18           36  Coatesville        PA    0:28:42.2  0:28:39.6 9:13  10       M3039         
44    3891 W. Hopkins              F   26           12  Coatesville        PA    0:29:06.6  0:29:01.4 9:20  13       F1019         
45    3964 Ali Wilburn             F   27           44  Downingtown        PA    0:29:11.3  0:29:06.5 9:22  7        F4049         
46    3884 Lee Holden              M   19           33  Coatesville        PA    0:29:19.0  0:29:14.7 9:25  11       M3039         
47    3943 Jamie Bainbridge        F   28           40  Downingtown        PA    0:29:51.3  0:29:44.3 9:34  8        F4049         
48    3928 James McDonald          M   20           24  Phoenixville       PA    0:29:56.3  0:29:50.9 9:36  1        M2029         
49    3893 Peter Chim              M   21           35  Downingtown        PA    0:30:08.3  0:30:02.1 9:40  12       M3039         
50    3872 James Cuddy             M   22           57  Coatesville        PA    0:30:19.0  0:30:13.4 9:44  2        M5059         
51    3952 Mandy Desilets          F   29           43  King of Prussia    PA    0:30:30.6  0:30:22.9 9:47  9        F4049         
52    3949 A. Desilets             F   30           10  KING OF PRUSSIA    PA    0:30:30.7  0:30:23.0 9:47  14       F1019         
53    3979 Jason Marko             M   23           26  Ephrata            PA    0:30:32.9  0:30:14.1 9:44  2        M2029         
54    3889 V. Hopkins              F   31           10  Coatesville        PA    0:31:01.1  0:30:55.8 9:57  15       F1019         
55    3906 Ashley Baer             F   32           35  Downingtown        PA    0:31:02.4  0:30:59.3 9:58  6        F3039         
56    3915 A. Rieger               F   33           11  Swarthmore         PA    0:31:08.3  0:31:06.7 10:01 16       F1019         
57    3913 S. Cusick               F   34           12  Garnet Valley      PA    0:31:08.6  0:31:06.8 10:01 17       F1019         
58    3977 Jeffrey Beideman        M   24           56  Ephrata            PA    0:31:18.3  0:31:02.8 10:00 3        M5059         
59    3975 Jessica Beideman        F   35           26  Glenmoore          PA    0:31:26.6  0:31:09.0 10:02 1        F2029         
60    3892 Allison W Hopkins       F   36           40  coatesville        PA    0:31:31.1  0:31:26.5 10:07 10       F4049         
61    3890 R. Hopkins              F   37           8   Coatesville        PA    0:31:31.5  0:31:26.7 10:07 1        F0109         
62    3978 LaVar Banks             M   25           31  Glenmoore          PA    0:31:48.9  0:31:30.8 10:09 13       M3039         
63    3973 Illyona Beideman        F   38           55  Glenmoore          PA    0:31:50.1  0:31:33.4 10:09 2        F5059         
64    3885 Annika Rodgers          F   39           48  Downingtown        PA    0:32:10.4  0:32:05.5 10:20 11       F4049         
65    3986 T. Daley                F   40           10  Downingtown        PA    0:32:17.4  0:32:12.2 10:22 18       F1019         
66    3900 Annika Griffiths        F   41           45  Atglen             PA    0:32:23.1  0:32:15.0 10:23 12       F4049         
67    3926 Anne Healey             F   42           32  West Chester       PA    0:32:27.7  0:32:18.9 10:24 7        F3039         
68    3874 Angela Bayly            F   43           43  Glenmoore          PA    0:32:55.8  0:32:51.3 10:35 13       F4049         
69    3940 Tara Pellegrini-McNulty F   44           47  Chester Springs    PA    0:34:11.0  0:34:08.5 10:59 14       F4049         
70    3879 Steph Mccormick         F   45           35  Coatesville        PA    0:34:24.2  0:34:15.5 11:02 8        F3039         
71    3923 Nicole Kaucher          F   46           45  Malvern            PA    0:34:42.3  0:34:36.3 11:08 15       F4049         
72    3972 Carl Siewert            M   26           51  Downingtown        PA    0:34:46.6  0:34:36.9 11:08 4        M5059         
73    3909 Patty Hagel             F   47           23  Coatesville        PA    0:35:09.0  0:35:02.1 11:17 2        F2029         
74    3881 Laura Murphy            F   48           45  Downingtown        PA    0:35:28.2  0:35:23.1 11:23 16       F4049         
75    3908 Steve Laws              M   27           58  Downingtown        PA    0:35:32.4  0:35:28.1 11:25 5        M5059         
76    3996 Simon Brain             M   28           61  Downingtown        PA    0:36:02.1  0:35:54.9 11:34 2        M6099         
77    3951 Sarah Tolbert           F   49           33  Downingtown        PA    0:36:29.0  0:36:22.7 11:43 9        F3039         
78    3947 Amber Shaver            F   50           35  Coatesville        PA    0:36:31.2  0:36:24.7 11:43 10       F3039         
79    3956 KATE KNEISLY            F   51           41  West Chester       PA    0:36:52.6  0:36:35.8 11:47 17       F4049         
80    3894 Jan Battle              F   52           51  COATESVILLE        PA    0:37:19.1  0:37:10.5 11:58 3        F5059         
81    3959 Gary Stern              M   29           70  Narvon             PA    0:37:49.8  0:37:39.1 12:07 3        M6099         
82    3954 b. Kasitz               M   30           11  Coatesville        PA    0:38:09.7  0:38:05.2 12:16 4        M1019         
83    3955 Jonathan Kasitz         M   31           42  Coatesville        PA    0:38:10.4  0:38:04.7 12:15 3        M4049         
84    3969 Jim Nelsen              M   32           70  Malvern            PA    0:38:53.5  0:38:49.0 12:30 4        M6099         
85    3916 Dawn Mitchell           F   53           45  West Chester       PA    0:40:57.7  0:40:41.6 13:06 18       F4049         
86    3995 Rebecca Brain           F   54           59  Downingtown        PA    0:41:04.1  0:40:56.6 13:11 4        F5059         
87    3927 Kelsey Stine            F   55           25  Phoenixville       PA    0:44:29.2  0:44:23.5 14:17 3        F2029         
88    3878 Cammy Brantzeg          F   56           51  Downingtown        PA    0:50:30.6  0:50:15.6 16:11 5        F5059         
89    3985 Betsy Siewert           F   57           51  Downingtown        PA    0:50:31.6  0:50:16.6 16:11 6        F5059         
90    3880 David Weir              M   33           53  Hatboro            PA    0:54:41.1  0:54:32.6 17:33 6        M5059         


Male Top Overall
Place Name          Bib  Age Overall Location         Time    
===== ============= ==== === ======= ================ ======= 
1     Bret Kilefner 3957 32  1       Glen Mills PA US 18:25.4 


Female Top Overall
Place Name        Bib  Age Overall Location          Time  
===== =========== ==== === ======= ================= ===== 
1     Ilea Thomas 3877 41  8       Downingtown PA US 24:12 


Female 1 - 9
Place Name       Bib  Age Overall Location          Time    
===== ========== ==== === ======= ================= ======= 
1     R. Hopkins 3890 8   61      Coatesville PA US 31:31.5 


Female 10 - 19
Place Name      Bib  Age Overall Location          Time    
===== ========= ==== === ======= ================= ======= 
1     V. Clamer 3932 12  12      Downingtown PA US 24:49.6 


Female 20 - 29
Place Name             Bib  Age Overall Location        Time    
===== ================ ==== === ======= =============== ======= 
1     Jessica Beideman 3975 26  59      Glenmoore PA US 31:26.6 


Female 30 - 39
Place Name           Bib  Age Overall Location          Time    
===== ============== ==== === ======= ================= ======= 
1     Kristin Shiner 3920 37  9       Coatesville PA US 24:36.3 


Female 40 - 49
Place Name           Bib  Age Overall Location          Time    
===== ============== ==== === ======= ================= ======= 
1     Theresa Odgers 3905 40  15      Coatesville PA US 25:00.7 


Female 50 - 59
Place Name         Bib  Age Overall Location          Time    
===== ============ ==== === ======= ================= ======= 
1     Leigh Walker 3970 50  23      Downingtown PA US 26:18.4 


Male 10 - 19
Place Name           Bib  Age Overall Location                 Time    
===== ============== ==== === ======= ======================== ======= 
1     Tim Gockenbach 3918 13  6       Lincoln University PA US 21:45.6 


Male 20 - 29
Place Name           Bib  Age Overall Location           Time    
===== ============== ==== === ======= ================== ======= 
1     James McDonald 3928 24  48      Phoenixville PA US 29:56.3 


Male 30 - 39
Place Name        Bib  Age Overall Location           Time    
===== =========== ==== === ======= ================== ======= 
1     Nick Geigle 3936 34  2       West Chester PA US 18:38.3 


Male 40 - 49
Place Name            Bib  Age Overall Location     Time    
===== =============== ==== === ======= ============ ======= 
1     Bryan Griffiths 3899 47  30      Atglen PA US 26:57.4 


Male 50 - 59
Place Name       Bib  Age Overall Location          Time    
===== ========== ==== === ======= ================= ======= 
1     Paul White 3998 58  36      Downingtown PA US 27:25.1 


Male 60 - 99
Place Name            Bib  Age Overall Location           Time  
===== =============== ==== === ======= ================== ===== 
1     Jack Garniewski 3921 68  16      West Chester PA US 25:30 

If you continue to use this site, you consent to use all cookies. We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies.